Oficiální Treibball klub ČR

Vyšlo v médiích

Zde na jednom místě můžete najít seznam článku, reportáží a webových článku, které dosud o treibballu vyšly. Pokud máte zájem o uveřejnění Vašeho článku atp. prosíme o zaslání informaci na adresu klubu.

Deník Rovnost

Můj Pes

Pes Přítel Člověka

Psí Sporty

Svět Psů

e Canis

Fauna

Úkolem psa je přemístit určitý počet míčů uspořádaných do trojúhelníku do branky na čas, přičemž chyby ve spolupráci psa a psovoda jsou penalizovány. Například pomoc rukou či nohou, opuštění brankoviště a podobně. Výsledné pořadí se vyhodnocuje podle dosaženého času a penalizace (trestných sekund).

Obtížnost je dána soutěžní kategorií. V současné době máme v ČR jednu přípravnou a 3 soutěžní třídy a 2 velikostní kategorie. Soutěžit mohou začátečníci s jedním míčem a odměňováním psa i „profíci“, kteří mají za úkol dopravit do brány 8 míčů na vzdálenost 20 m.

V ČR se Treibball objevil poprvé v dubnu 2010 na semináři v Českých Budějovicích, poté proběhlo pár dalších seminářů a aktivita jakoby usnula. Ke vzkříšení došlo na podzim 2012, kdy se konal první kurz v Herolticích u Tišnova. Později se přidali další a dnes se Treibball trénuje na několika místech v republice (viz Treninková centra).